תחרות צילום – #מלךהדרכים

תיאור לתחרות:

בתחילת דרכו האוֹמנותית שאף וים ונדרס להיות דווקא צייר, אבל הוא קנה לעצמו שם הודות לסרטיו המופלאים, שבהם חוזר הדימוי של אדם בודד במרחב האורבני או הפתוח. עם השנים חיפש ונדרס אפיקי ביטוי יצירתיים נוספים, והוא מצא אותם בצילום תמונות סטילס. והנה גם תצלומיו מתהדרים באותו הדימוי.

בהשראת "מלך הדרכים: רטרוספקטיבה לסרטים המוקדמים של וים ונדרס" ואוסף תצלומי הסטילס שלו, החלטנו להרחיב את היריעה ולקרוא לכם, צלמים חובבים ומקצוענים כאחד, לצלם תמונות בהשראת עולמו האוֹמנותי של ונדרס ולהעלותן לאינסטגרם.

 

הפרסים בתחרות:

הזוכה מטעם צילום בע"מ י/תקבל קורס צילום למתחילים בשווי 2,100 ₪. הקורס משלב לימודי טכניקה ומיומנות לצד יצירתיות והבעה אישית. השיעורים כוללים לימודי טכנולוגיה של הצילום, סיורים בשטח ותרגולים מעשיים, דיון וניתוח עבודות של משתתפי הקורס והרצאות של צלמים אורחים.

הזוכה מטעם סינמטק הרצליה י/תקבל מנוי שנתי לסינמטק המקנה כניסה חינם לכל סרטי התוכנייה (סרטים עכשוויים, קלאסיקות, סרטים תיעודיים, טרום בכורות, סרטי ז'אנר, רטרוספקטיבות, מפגשים עם יוצרים, הרצאות) והנחה בעת קניית כרטיס לאירועים המיוחדים של הסינמטק.

מה צריך לעשות?

 1. אם מעולם לא צפיתם בסרט של ונדרס, זו הזדמנות מצוינת לעשות זאת. אנו מזמינים אתכם לעיין בלוח מועדי ההקרנות, לבחור סרט שמעניין אתכם ולצפות בו בסינמטק הקרוב לביתכם.
 2. צאו לצלם תמונת "סטילס" ברוח תצלומיו של ונדרס: אדם, דרך, סביבה והיחסים שביניהם.
 3. כעת כל שנותר לכם לעשות הוא להעלות את התמונה שצילמתם לחשבון האינסטגרם שלכם, ולתייג אותה בתג #מלךהדרכים ואת שם המשתמש של סינמטק הרצליה: cinemaherzliya@.
  (מומלץ לציין בתוכן הפוסט את שם הסרט או התצלום של ונדרס שבהשראתם צילמתם את תמונתכם).

הפרטים הטכניים:

 • אם אין לכם חשבון אינסטגרם, או שהחשבון שלכם פרטי, שלחו את התמונה שצילמתם לכתובת המייל pniot@hcinema.org.il ואנחנו נפרסם אותה בשמכם בחשבון של סינמטק הרצליה.
 • התמונות צריכות להיות בפורמט ריבוע (1:1).
 • אפשר להעלות תמונות עד לתאריך 20.2.19. הזוכים יקבלו הודעה על זכייתם עד התאריך 27.2.19.
 • התמונות הנבחרות יזכו את יוצריהן בפרסים שווים במיוחד.
 • התמונות והתוכן המוצג בהן הם באחריות הצלמים.
 • כל המשתתפים בתחרות מוזמנים להקרנת סרטו של וים ונדרס – "מצב הדברים" בסינמטק הרצליה ללא עלות. לחצו לפרטים נוספים.

 

מכון גתה
קרן וים ונדרס
החברה לתרבות ואמנות הרצליה